START MOTO-SEZÓNY 2022 – VŠEOBECNĚ K MOTOŠKOLE

Krásný dobrý den přeji,

Je nám velku ctí, že jste si vybrali právě naši autoškolu a rádi budeme vašimi průvodci při získání řidičského oprávnění. Motorky nás totiž neobyčejně baví! Za 11 let naší existence nám rukama prošlo přes 3000 absolventů. Z řady z nich se stali naši přátelé, kteří se vrací na pravidelné tréninky. To je tím, že si zakládáme na nejvyšší možné kvalitě výuky. Proto máte k dispozici zcela unikátní výukovou plochu přímo v Praze. Naše flotila čítá 12 nejnovějších motorek značky Yamaha, 2 auta a vlek. Dávno jsme si ověřili, že technika, která není ve špičkové kondici se hůře ovládá a vás omezuje v rozvoji. Je už naším standardem, že základní výuka skupin A trvá 16 hodin. Jsme přesvědčeni, že povinných 13 hodin není dostatečných. Chceme, aby od nás odcházeli velmi dobře připravení žáci, pro které bude závěrečná zkouška pouhou exhibicí před zkušebním komisařem. 

Tak jako my dbáme na vzorně připravené motorky, tak stejně očekáváme, že vzorně budete připraveni vy. Oblečeni a včas nachystáni k výuce. Chceme, abyste při 45 minutové hodině výuky odjezdili 45 minut. Na přípravu před tím budete mít perfektní podmínky; šatna, toalety, sprchy, případně drobné občerstvení. Perfektní podmínky pro trénink jsou i tma, déšť nebo zima. Ne komfortní. Ale pro vás při tréninku velmi prospěšné, proto budete mít štěstí, pokud je zažijete. Kde jinde si to natrénovat, ne?

Budeme si rozumět? Tak pojďme na to!


Každou neděli od 17:00 probíhá nezávazná info-schůzka, kde vám řekneme základní informace k celému kurzu. Zavolejte dopředu a dejte vědět, že v neděli přijdete. Musíme o vašem příchodu vědět.Prohlédnete si prostory, předvedeme vám motorky a zodpovíme vaše dotazy. 

Abyste mohli začít, potřebujete: 

1. Vypsat žádost (tu stačí vypsat při schůzce u nás) + přinést potvrzení od praktického lékaře, že můžete jezdit. Oba formuláře jsou na našich web stránkách (www.autoskolatrefa.cz). Pokud je vám méně než 18 let, musí žádost podepsat také mamka nebo taťka (zákonný zástupce)

2. Uhradit zálohu za výuku ve výši 20 000 Kč. Ceny najdete v aktuálním platném ceníku na http://autoskolatrefa.cz/cenik/. Tyto ceny jsou konečné a zahrnují všechny poplatky. Platbu je možné provést hotově, bank. převodem nebo platební kartou přes platební terminál u nás v kanceláři. Splátky kurzu, pokud potřebujete, se řeší individuálně. 

Trefa tip: Využijte výhodnějších balíčků, pokud děláte více skupin najednou! (např.: A+B nebo A+BE, A+C) to řešíme a plánujeme individuálně.

3. Zajistit si výstroj. Samozřejmostí a povinností je helma. Máme k dispozici 3 helmy v různých velikostech, ale nejsme připraveni na všechny hlavy, proto je nejvhodnější mít helmu vlastní. Časem vás koupě stejně nemine. Pokud si pro začátek budete chtít půjčit halmu naši, mějte alespoň svoji kuklu (v obchodě s motooblečením koupíte za cca 300 Kč, buď variantu s jedním otvorem na oči nebo verzi pro bankovní loupeže se dvěma otvory pro oči). Nepodceňte ani bundu, rukavice, dlouhé kalhoty (stačí jeansy) a kotníčkové boty na motorku, které chrání kotník, alternativou mohou být kožené basketové adidasky nebo nějaké outdoorové boty. Ideální varianta jsou boty na motorku. Komisař na pořádných botách při zkoušce trvá, tak proč si na ně nezvykat od začátku? 

Trefa tip: Někdy se dá ušetřit a koupit si vyšší řadu výbavy z druhé ruky, buďto na specializovaných serverech, jako je bazos.cz, motorkari.cz nebo v různých skupinách na facebooku.

Trefa tip: Okouknout motorky a oblečení na jednom místě a pokecat s odborníky je možné v Praze v motocentru Vrbovka, kde sídlí prodejce motovybavení Yshop, ale i řada prodejců motocyklů.

4. Naplánovat tréninky. Pro plánování používáme systém RPO –tedy ráno / poledne / odpoledne. Vytvořte si dopředu časové možnosti a pokud možno, flexibilitu. Trénink 2x v týdnu je ideální, abyste si udržovali neustálý progres. Střídání časů vám zajistí pestrost tréninku i větší výběr pro rezervaci jízd. Motorky začínáme jezdit kolem 11. 4. 2022.

Zkouška

Všechny vás prosím, abyste si doma udělali kontrolu platnosti řidičáku !!! (pokud jste již držitelem) a občanky (žáci starší 15ti let). Stává se během roku, že v den zkoušky vyprší někomu platnost jednoho z dokladů a tím bohužel nejdete v daný den ke zkoušce a frčíte s nepořízenou domů…, problémem je i poškozený doklad (třeba zlomený na půlku, podlepený nebo jinak poškozený atd.)

Adresa kanceláře a tréninkového polygonu:

areál Státní zkušebny strojů a.s.

Třanovského 622/11, Praha 6 (Bílá Hora),
objedete pouze budovu vrátnice, sedím hned z druhé strany budovy, přímo za zády vrátného.

Těším se na spolupráci a přeji všem pohodové dny.

Připravte si prosím vaše případné dotazy a až se v příštím týdnu uvidíme, pokusím se je zodpovědět a vysvětlit.

S pozdravem Zima Zbyněk

773 911 119
www.autoskolatrefa.cz

Náš YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCcePasixrvij2_tztIuFaUg